Administrace uživatelů

Zde může přihlášený uživatel s oprávněním Administrátora zaregistrovat a spravovat další uživatele (tzv. třetí osoby) v Distribučního portálu.

V Seznamu registrovaných třetích osob máte možnost po zadání hledaného výrazu daného uživatele vyhledat, nebo volbou Zobrazit vše opětovně zobrazit všechny platné uživatele.

Zaregistrování nového uživatele

Tlačítkem „Nová registrace“ spustíte proces založení nového uživatele. V zobrazeném formuláři vyplníte všechna povinná pole označená * a zvolíte požadovanou roli oprávnění podle oblastí ke kterým bude mít uživatel přístup.Musí být vybrána minimálně jedna role, nebo kombinace rolí:

  • Technické činnosti – Umožní uživateli zadávat a spravovat veškeré Žádosti a požadavky, bez možnosti nahlížet na Zálohy a faktury.
  • Pohledávky – Umožní uživateli nahlížet na Zálohy a faktury bez možnosti zadávat smluvní požadavky.
  • RSD – Umožní uživateli řešit záležitosti Rámcové smlouvy, přístup na záložku „Evidence příloh RSD“, bez možnosti nahlížet na Zálohy a faktury.

Zatrhnete-li volbu „Pouze náhled“, umožníte uživateli náhled do Distribučního portálu, bez možnosti odesílat požadavky a provádět změny.

V poli „Platnost do“ je možné určit datum platnosti uživatele. Pokud nebude vyplněno, tak je platnost od aktuálního dne na dobu neurčitou.

Je nutné zatrhnout pole Souhlas s poskytnutím osobních údajů. Po dokončení registrace odchází novému uživateli e-mail pro dokončení registrace a nastavení svého přístupového hesla.

Správa již existujícího uživatele

V zobrazeném seznamu registrovaných osob máte možnost:

  • Změnit datum platnosti registrovaného uživatele pomocí ikony   umístněné vedle data „Planost registrace do“,
  • změnit uživateli přidělené role volbou Změna role,
  • volbou Generovat zaslat uživateli emailem odkaz pro nastavení nového hesla,
  • ukončit volbou Zrušit uživateli trvale přístup do Distribučního portálu.

V případě potíží, nebo potřeby rady k registraci třetí osoby zadejte požadavek Dotaz na registrace s informací k Vašemu dotazu.

Vytisknout Nahoru